15 maja, 2017

65% klientów porzuca zakup w Internecie, jeśli musi czekać na załadowanie się sklepu dłużej niż 5 sekund. Wiemy jak rozwiązać ten problem, który jest jednocześnie jednym z największych wyzwań dla dzisiejszej branży e-commerce.

Znaleźliśmy nowe podejście w budowaniu i rozwijaniu sklepów internetowych. Dlatego dziś opowiemy Wam o Perseids.io – naszym najnowszym produkcie dla branży e-commerce, który może zmienić oblicze rynku.

Najważniejszym celem Perseids.io jest rozwiązać problemy wydajnościowe sklepów internetowych.

Perseids.io VLOG

W najnowszym odcinku vloga dzielimy się najważniejszymi informacjami na temat naszego produktu. 

Poniżej znajdziecie więcej szczegółów na temat naszego rozwiązania dla zwiększenia wydajności sklepów internetowych.

Jak Perseids.io pozwala przyspieszyć działanie sklepu internetowego

Jako firma jesteśmy związani od zawsze z branżą e-commerce. Możemy pochwalić się tym, że w przeszłości obsługiwaliśmy ponad 150 e-sklepów w ramach własnego oprogramowania sklepowego. Doskonale znamy specyfikę tej branży i wymagania, zarówno właścicieli sklepów internetowych, jak i klientów robiących w nich zakupy. Na przestrzeni prawie dziesięcioletniego doświadczenia w e-commerce zidentyfikowaliśmy problem z wydajnością i szybkością działania sklepu internetowego, jako jeden z najważniejszych. Do dziś nikt nie potrafił sobie skutecznie z nim poradzić.

Dlatego, gdy wpadłem na pomysł stworzenia Perseids.io najpierw postanowiłem, że zaczniemy od stworzenia wersji demonstracyjnej sklepu, która zweryfikowałaby moją tezę w praktyce.

Okazało się, że miałem rację.

Jak działa tradycyjny sklep internetowy

Najważniejsze było określenie, dlaczego w trakcie natężenia ruchu unikalnych użytkowników, np. podczas intensyfikacji działań marketingowych, czas ładowania się sklepu internetowego zaczyna wzrastać.

Wszystkiemu winna jest tradycyjna struktura budowy sklepu internetowego, która przypomina monolityczny twór. Tym samym jest to mechanizm, który nie łatwo dostosowuje się do zmieniających warunków (np. wzrostu ruchu spowodowanego emisją reklamy lub innymi wydarzeniami), co finalnie sprawia, że czasy ładowania się stron potrafią osiągać nawet od 3 do 15 sekund.

Całą sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że sklep internetowy nie jest bytem osadzonym w próżni. Nierzadko zintegrowany jest z kilkoma przewoźnikami, systemem płatności online i całą serią narzędzi marketingowych wspierających sprzedaż. Często dochodzi też integracja z systemem ERP lub programem magazynowo-księgowym.

Wszystko to prowadzi do tego, że sklep staje się przeładowanym zewnętrznymi aplikacjami organizmem, którego wydajność zaczyna drastycznie spadać w momencie pojawienia się większej ilości klientów, chcących dokonać zakupu lub uruchamiane są procesy mające na celu obsługę zamówień czy integracje.

Perseids.io, czyli sklep internetowy szybszy niż 0,1 sekundy

Klient sklepu internetowego jest bardzo niecierpliwy. Oczekuje, że dokona zakupu bez zbędnych komplikacji i możliwie jak najszybciej. Dlatego nie może być mowy o tym, że gdy organizowana jest wyprzedaż, to zaczyna odczuwać obecność innych kupujących w postaci coraz wolniejszego działania sklepu internetowego.

Znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli przyspieszyć czas odpowiedzi serwera obsługującego e-commerce, nawet do 0,1 sekundy. W praktyce oznacza to szybkość ładowania się poszczególnych podstron sklepu w czasie mniejszym niż 1 sekunda.

Perseids.io potrafi przyspieszyć funkcjonowanie sklepu internetowego, ponieważ pozwala na rozdzielenie części administracyjnej od klienckiej. W praktyce oznacza to, że zdejmujemy z frontu sklepu ciężar procesów zachodzących na zapleczu e-commerce’u. Dodatkowo stawiamy na maksymalne uproszczenie logiki biznesowej i wykorzystanie NO SQLowej bazy danych, która jest znacznie szybsza i bardziej responsywna, niż tradycyjna SQL.

Jakie są korzyści tego rozwiązania?

Perseids.io pozwoli przyspieszyć działanie sklepu niemalże do prędkości światła. Średni czas serwowania podstron mniejszy niż 0,1 sekundy przełoży się na więcej wymiernych korzyści dla e-commercu.

Przede wszystkim klienci będą kupować więcej, bo długi czas ładowania nie będzie ich już tak mocno irytować. Przełoży się to na zwiększenie konwersji, zmniejszenie współczynnika odrzuceń i porzuconych koszyków. Zakładamy, że efekt ten będzie najbardziej widoczny na urządzeniach mobilnych.

Perseids.io umożliwia przyspieszenie sklepu bez zmiany oprogramowania, na którym obecnie działa e-commerce. Zdarzało nam się rozmawiać z klientami, którzy koniecznie chcieli przesiąść się na inne rozwiązanie, bo ich dotychczasowe przestawało działać prawidłowo i sklep drastycznie zwalniał, co przekładało się na wyniki finansowe. Jednak taka rewolucyjna zmiana nie była możliwa, bo wiązała się z nią zbyt duża ingerencja w procesy biznesowe. Tym samym, koszty wdrożenia stawały się zbyt duże. Perseids.io to świetne rozwiązanie dla sklepów borykających się z tego typu rozterkami, ponieważ uzyskają one zakładany efekt bez ingerencji w logikę działania sklepu.

I na koniec, sezonowe wyprzedaże czy zintensyfikowane kampanie reklamowe nie są już stresującym momentem w życiu osób zarządzających sklepem internetowym. Perseids.io sprawiają, że średni czas odpowiedzi serwera, a tym samym ładowania się sklepu internetowego, pozostaje na stałym i bardzo niskim poziomie. Nieważne czy po sklepie “chodzi” właśnie jeden klient, czy tysiące.

Oto trzy najważniejsze korzyści, jakie Perseids.io mogą zaoferować właścicielom sklepów internetowych. Jak widzicie, produkt nie oferuje “tylko” przyspieszenia czasu ładowania się sklepu internetowego. Za tym idzie szereg innych benefitów.

Perseids.io to startup

Tak oto prezentuje się nasze rozwiązanie w telegraficznym skrócie. Widzimy w nim ogromny potencjał i możliwości, ale jednocześnie traktujemy Perseids.io jako startup, który właśnie zaczyna powoli przechodzić z fazy weryfikacji idei, do realizacji pomysłu i MVP.

Dziś jeszcze demo nie jest ogólnodostępne, ale pracujemy nad tym, żeby każdy mógł sprawdzić prędkość Perseids.io w praktyce. Jedno jest pewne: sklepy internetowe mogą być szybsze niż 0,1 sekundy.

Jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego i chcesz przyspieszyć jego działanie – skontaktuj się z nami. Porozmawiamy o możliwościach.

Jeśli widzisz w naszym produkcie potencjał do inwestycji – skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o możliwościach współpracy. Szukamy kogoś z kim będziemy mogli razem zrealizować Perseids.io w skali globalnej.

Perseids.io na InfoShare 2017

Będziemy z Perseids.io na tegorocznym InfoShare, jako jeden z wystawców w sekcji “Startup”. Zapraszamy do naszego stoiska każdego, kto chciałby porozmawiać o możliwościach produktu, dowiedzieć się więcej lub podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami.

O co chcielibyście zapytać?

Wiem, że ten wpis nie wyjaśnia wszystkiego i pewnie masz wiele pytań. Dlatego śmiało zadawaj je w sekcji komentarzy. Możesz też do nas napisać na adres mailowy: hello@perseids.io. Na pewno odpowiemy na każde zapytanie odnośnie Perseids.io.

Paweł Walaszek

Inne artykuły tęgo autora

Paweł Walaszek
26 maja, 2017
Paweł Walaszek
15 maja, 2017