Siedziba EENGINE p31 Nowa siedziba EENGINE p31
P31, czyli nowa siedziba EENGINE

Wiosną tego roku, a dokładniej 21 kwietnia, przenosimy się do nowej siedziby, czyli do P31. Mieści się ona w centrum Aleksandrowa Łódzkiego w szwalni z początku XX wieku. W pierwszym półroczu planujemy zająć 300 m2 powierzchni budynku, którą przede wszystkim przeznaczymy na zwiększenie liczebności naszego Zespołu.

W dalszej perspektywie (rok 2018 i 2019) planujemy przystosować budynek do zorganizowania przestrzeni co-workingowej i gastronomicznej. Naszym celem jest stworzyć nietuzinkowe miejsce w Aleksandrowie Łódzkim, które będzie przyjazne dla biznesu i startupów.

Widzimy P31 jako przestrzeń na styku nowoczesności i industrialnego klimatu. W naszej wizji, nowa siedziba ma inspirować i wyróżniać się na tle innych, tego typu miejsc. W zabytkowych murach dawnej szwalni, chcemy wprowadzić ducha użytkowych technologii i grywalizacji.

Nowa siedziba będzie stanowić kluczowe wsparcie dla rozwoju całego EENGINE. Stawiamy na ergonomię oraz elastyczność tworzenia zespołów projektowych. Pragniemy tak zorganizować przestrzeń biurową, żeby zachować maksymalną mobilność i dywersyfikację ludzi, kompetencji i pomysłów.

Jeden z najważniejszych celów, jakie sobie stawiamy w kontekście nowej siedziby, to zaprojektowanie i urządzenie jej w taki sposób, żeby pragmatyzm i kreatywność szły ze sobą w parze.

Wszyscy współtworzymy EENGINE

Jesteśmy dumni z tego, że EENGINE zbudowaliśmy na fundamentach przyjaźni i partnerskich relacji. W naszej firmie, to właśnie kultura pracy zjada strategię na śniadanie (Culture eats strategy for breakfast). Oznacza to, że tam, dokąd zmierzamy jako organizacja, nie jest podyktowane tylko czynnikami ekonomicznymi, ale przede wszystkim wartościami, według których funkcjonujemy.

Przeprowadzka do P31 stworzy nowe możliwości dla organizacji tematycznych wydarzeń, w których będziemy chcieli dzielić się między sobą wiedzą i umiejętnościami. Dotyczy to tzw. “Mistrzowskich spotkań EENGINE”, będących dziś tylko wewnętrznymi szkoleniami, które w dalszej perspektywie wyobrażamy sobie jako eventy o charakterze otwartym i ogólnodostępnym.

Ważną częścią wizji EENGINE w roku 2017 jest poważne potraktowanie tematu content marketingu oraz zwiększenia zainteresowania nami w organicznych wyszukiwaniach Google. Dlatego pod koniec 2016 r. uruchomiliśmy nową odsłonę strony internetowej oraz rozpoczęliśmy prace nad firmowymi vlogami. Te, oraz inne działania marketingowe, mają w 2017 roku wzmacniać świadomość i siłę marki EENGINE.

Początek roku to też zmiana sposobu pracy deweloperów oraz prowadzenia projektów przez project managerów. Testujemy różne rozwiązania i metodyki. Wykorzystujemy do tego celu Trello i GitHuba, aby do końca roku ostatecznie wypracować możliwie najlepszy workflow.

  • GitHub
  • Trello

Chcemy urozmaicić naszą codzienną rutynę, dlatego planujemy wprowadzić elementy grywalizacji do pracy. Szczególnie dotyczy to jednej z najistotniejszych dla nas kwestii, czyli raportowania czasu pracy przez programistów.

Dużych zmian doczekał się również model biznesowy EENGINE. Od początku naszej działalności związani byliśmy z branżą e-Commerce i przez ostatnie lata oferowaliśmy własne oprogramowanie dla sklepów internetowych w modelu SaaS (Software as a Service). Od 2017 roku realizujemy jedynie dedykowane wdrożenia e-Commerce w oparciu o opensource’owe oprogramowanie - Magento.

Ze zmianą strategii wiąże się również plan wytworzenia nowego produktu. Pracujemy nad nim od końca 2016 roku. Beta testy zaplanowaliśmy na marzec 2017 r., a jesienią chcemy realizować już pierwsze wdrożenia. Nasze rozwiązanie zakłada bardzo szybkie serwowanie stron sklepu internetowego klientom oraz pozwala na przyjęcie dowolnie dużego ruchu. Więcej o tym produkcie będziemy informować na przestrzeni całego 2017 roku.

eCommerce

Planujemy też z końcem roku zorganizować dedykowany temu produktowi Zespół ludzi. Mieliby oni w całości zajmować się rozwijaniem i promowaniem naszego rozwiązania. Taka komórka organizacyjna składałaby się z 3-5 osób, które byłyby w 100% odpowiedzialne za zrealizowanie planów przypisanych do tego przedsięwzięcia.

Aplikacje webowe

Obok e-Commerce będziemy jeszcze silniej działać w obszarze aplikacji webowych. Dlatego budujemy zespół programistów Ruby on Rails, którzy będą realizować projekty dla naszych klientów korporacyjnych. Zarówno w przypadku e-Commerce, jak i aplikacji webowych, chcemy podnieść jeszcze bardziej jakość naszych usług. Dlatego też, będziemy budować relacje biznesowe z tymi klientami, którzy przede wszystkim cenią sobie zaufanie i długofalową współpracę. Partnerskie podejście i świadomość procesów wytwarzania oprogramowania będzie w tym roku również odgrywać ważną rolę.

Optymalizacje IT

Trzecim filarem naszej działalności w tym roku będą audyty i optymalizacje IT. Posiadamy odpowiednie umiejętności i wiedzę, żeby pomagać naszym klientom rozwijać i zwiększać skalę swoich e-biznesów.

Bohaterowie EENGINE

Jednym z najważniejszych wyzwań dla EENGINE w 2017 roku jest zwiększenie liczebności naszego Zespołu do 35 osób. Absolutnie dojrzeliśmy do tego, że w naszych szeregach potrzebujemy ludzi odpowiedzialnych za sprzedaż. Są oni tak samo ważni, jak project managerowie, opiekujący się produktami klientów, oraz zespoły deweloperskie rozwijające owe produkty.

W związku z powyższym będziemy przez najbliższe 365 dni mocno działać w obszarze employer brandingu (vlogi i publikacje w portalach z branży HR). Nie mamy przekonania do utartych sposobów rekrutacji i korzystania ze wsparcia firm zewnętrznych w tym procesie. Naszym celem nadrzędnym jest takie wykreowanie wizerunku firmy, żeby przyciągał on najbardziej wartościowych dla nas kandydatów.

Rekrutując nowych członków Zespołu nadal chcemy kierować się koronnymi zasadami z Podręcznika Dev Knighta:

  • Czy chcielibyśmy żeby ten człowiek był naszym szefem?
  • Czego może on mnie nauczyć?
  • Co się stanie, jeśli nie zatrudnimy tego człowieka?

Kompletując Zespół będziemy zwracać uwagę przede wszystkim na umiejętności interpersonalne, a w drugiej kolejności kompetencje twarde.

Bohaterowie EENGINE
Nasz IDEALNY KANDYDAT

W 2017 roku profil naszego idealnego kandydata zakłada, że:

  • będzie to osoba charakteryzująca się zaangażowaniem i biorąca odpowiedzialność za swoją pracę,
  • postrzegać będzie pracę w EENGINE jako możliwość rozwoju zawodowego i spełnienia swoich oczekiwań,
  • ceni partnerskie relacje oraz przyjacielską atmosferę, jaka panuje w naszej firmie.

Chcemy, żeby ludzi do pracy motywowały nie tylko względy finansowe, ale też poczucie podmiotowości i posiadania realnego wpływu na otaczającą ich rzeczywistość. Pragniemy pozostać firmą, której nadrzędnymi zasadami jest możliwość wyrażania własnego zdania i wysłuchania opinii innych.

Ciągle staramy się podnosić komfort pracy naszych ludzi. W 2016 roku wprowadziliśmy w EENGINE karty sportowe, zachęcając Zespół do aktywnego wypoczynku. Od początku 2017 roku obowiązują nowe zasady urlopów, które pozwalają korzystać z płatnego wypoczynku, niezależnie od formy zatrudnienia. W drugiej połowie roku będziemy stopniowo wprowadzać politykę szkoleń zewnętrznych, podnoszących wiedzę i umiejętności w zakresie programowania i prowadzenia projektów.

Najlepsze dopiero przed nami!

Opisana wyżej wizja, to dopiero pierwszy krok, jaki wyznaczyliśmy sobie na nadchodzące lata. Z całych sił będziemy starali się dążyć do realizacji powyższych celów i założeń, jednocześnie mając na uwadze zmieniającą się rzeczywistość biznesową. Cenimy w sobie to, że potrafimy być elastyczni, ale też konsekwentni w dążeniu do celu.

Dziś, tj. na początku 2017 roku, jesteśmy silni jak nigdy dotąd. Ta myśl dodaje nam wiary w to, że wizja, którą stworzymy na rok 2018 będzie kontynuacją tegorocznej, ale jednocześnie, jej założenia będą jeszcze bardziej spektakularne. Zróbmy razem, żeby tak było!

Trzy najważniejsze cele na 2017 rok:
Przeprowadzka do nowej siedziby 21 kwietnia 2017 roku
PRZEPROWADZKA DO NOWEJ
SIEDZIBY 21 KWIETNIA 2017R.
Wprowadzenie nowego produktu na rynek i pierwsze wdrożenie jesienią 2017 roku
WPROWADZENIE NOWEGO
PRODUKTU NA RYNEK
I PIERWSZE WDROŻENIE
JESIENIĄ 2017 ROKU
Zwiększenie liczebności naszego Zespołu do 35 osób do końca roku
ZWIĘKSZENIE LICZEBNOŚCI
NASZEGO ZESPOŁU DO 35 OSÓB
DO KOŃCA ROKU
Ten rok zapowiada się spektakularnie.
Najlepsze dopiero przed nami!
Ludziki dol
Dowiedz się więcej
Napisz do nas Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosztów wdrożenia Twojego projektu? Odezwij się do nas.
W ciągu 48 h
skontaktujemy się z Tobą!
Więcej o nas
Chcesz dowiedzieć się o nas więcej?
Sprawdź jak pracujemy, poznaj naszą
wyjątkową kulturę pracy.
Skontaktuj się z nami
Więcej o nas
Chcesz dowiedzieć się o nas więcej?
Sprawdź jak pracujemy, poznaj naszą
wyjątkową kulturę pracy.
PL EN
Zapytaj o ofertę