• Utilities Manager
    Aplikacja webowa monitorująca zużycie wody, gazu oraz energii elektrycznej oraz produkcję elektryczności ze źródeł odnawialnych

Utilities Manager
O projekcie

Utilities Manager jest aplikacją webową monitorującą zużycie wody, gazu i energii elektrycznej, a także produkcję elektryczności ze źródeł odnawialnych. Narzędzie funkcjonuje w oparciu o dostarczane przez licencjonowanych dostawców liczniki. Korzystając z otrzymanych z nich danych wylicza zużycie poszczególnych mediów.

Główne funkcjonalności aplikacji:

  • Prezentowanie interaktywnych wykresów zużycia mediów (ilościowe oraz kosztowe)
  • Informowanie klientów oraz administratorów o odbiegających od normy przypadkach zużycia mediów, na przykład nagłych spadkach lub wzrostach zużycia
  • Przewidywanie kosztów zużycia mediów w perspektywie najbliższych miesięcy

 

Wyzwania
SYSTEM MONITOROWANIA MEDIÓW
SYSTEM
MONITOROWANIA
MEDIÓW
MIERZENIE DANYCH W CZASIE RZECZYWISTYM
POMIAR DANYCH
W CZASIE
RZECZYWISTYM
GEOLOKALIZACJA URZĄDZEŃ
GEOLOKALIZACJA
URZĄDZEŃ
RESPONSYWNY PANEL KLIENTA
RESPONSYWNY
PANEL KLIENTA

Istnieje wiele powodów, przez które Utilities Manager jest wyjątkowym i wymagającym projektem. UM pracuje na granicy pomiędzy hardwarem (liczniki i rejestratory - zsynchronizowane urządzenia przesyłające informacje o zużyciu medium do licencjonowanych dostawców) oraz softwarem. Poprzez to, rozwój produktu jest bardzo skomplikowanym zadaniem, z wieloma wyzwaniami, z którymi musimy się mierzyć.

System monitorowania mediów Podczas rozwoju UM w kierunku Single Page Application stworzyliśmy system alarmów, który informuje wszystkich użytkowników, gdy trafiają do niego nietypowe dane o zużyciu mediów. Aplikacja webowa Utilities Managera jednocześnie monitoruje i informuje użytkowników o ilości zużytej wody, gazu oraz elektryczności. Dzięki temu mechanizmowi każdy, kto przykładowo zarządza wieloma budynkami, ma możliwość prostego i szybkiego wglądu w to, gdzie i kiedy nastąpił niecodzienny wzrost lub spadek zużycia monitorowanych mediów.

Infografika wyzwania

Pomiar danych w czasie rzeczywistym W eEngine wspieramy właścicieli Utilities Managera poprzez opracowywanie nowych metod zbierania danych w przypadku problemów ze sprzętem, lub pojawiania się na rynku nowych liczników, z którymi aplikacja ma współpracować. Jedyną pewną rzeczą na rynku automatycznych liczników odczytu jest stałość zmian w związku z tym, że producenci rywalizują z sobą, by dostarczać swoim klientom coraz to lepszy sprzęt przy coraz niższych kosztach.

UM Monitory

W 2016 roku, firma Utilities Manager Limited, właściciele aplikacji, została poproszona o umożliwienie swoim klientom pomiaru zużycia wody dla bardzo dużego obiektu sportowego. Zadanie dodatkowo komplikował fakt niemożności skorzystania z zasięgu sieci telefonii komórkowej w tym miejscu. Utilities Manager zidentyfikował odpowiednią częstotliwość radiową nadawaną przez lokalne mierniki zużycia wody, a my zaprojektowaliśmy skrypt umożliwiający zaciąganie udostępnianych przez mierniki danych w czasie rzeczywistym za pomocą API. System został zaprojektowany i wprowadzony w życie, zapewniając bezpieczeństwo wydarzeniom mającym miejsce w tej lokacji oraz ich uczestnikom. W poprzednich latach zarządzający tym obiektem zatrudniali ludzi, którzy praktycznie rzecz biorąc siedzieli i obserwowali liczniki mierzące zużycie wody.

Geolokalizacja urządzeń Wzbogaciliśmy aplikację również możliwością zlokalizowania określonych liczników na mapie, na podstawie metadanych pobieranych ze zdjęć umieszczonych w systemie przez użytkowników. Stworzyliśmy tę funkcję, wykorzystując fakt, że zamieszczane zdjęcia były robione telefonami komórkowymi z GPS. Utilities Manager automatycznie wyodrębnia dane lokalizacji rejestratora podłączonego do miernika zużycia danego medium z danymi z pliku graficznego, a następnie wyświetla daną lokalizację na mapie.

Responsywny Panel Klienta W ramach naszego wsparcia aplikacji, poza rozwijaniem nowych funkcji i dbaniem o skalowalność samego narzędzia, wspieramy również część usługi dedykowaną bezpośrednio użytkownikom końcowym Utilities Managera. W efekcie jakiś czas temu aplikacja została wyposażona we w pełni responsywny layout, co zapewnia wygodny dostęp do informacji za pomocą smartfona lub tabletu.

Przyszłość

Obecnie przygotowujemy aplikację do wejścia na rynki międzynarodowe. W wyniku tego uaktualniamy oprogramowanie tak, aby stało się bardziej uniwersalnym narzędziem niż to, które obecnie przeznaczone jest na rynek brytyjski. Wprowadziliśmy możliwość dodania formatów dat i liczb na wykresach dla klientów międzynarodowych oraz pakietów językowych odpowiadających potrzebom rynków zagranicznych. Dodatkowo przewidujemy nowe wyzwania związane z integracją z Utilities Managerem nieznanych nam dotąd rodzajów sprzętu służącego do mierzenia zużycia mediów na rynkach innych niż brytyjski.

Narzędzia
Team Projektowy
Zobacz inne wdrożenia
Napisz do nas Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosztów wdrożenia Twojego projektu? Odezwij się do nas.
W ciągu 48 h
skontaktujemy się z Tobą!
Więcej o nas
Chcesz dowiedzieć się o nas więcej?
Sprawdź jak pracujemy, poznaj naszą
wyjątkową kulturę pracy.
Skontaktuj się z nami
Więcej o nas
Chcesz dowiedzieć się o nas więcej?
Sprawdź jak pracujemy, poznaj naszą
wyjątkową kulturę pracy.
PL EN
Zapytaj o ofertę