• Mobilne PZU
  Wdrożenie strony mobilnej dla PZU

Mobilna strona pzu
O projekcie

W ramach współpracy z PZU SA/PZU Życie SA mieliśmy przyjemność zrealizować wersję mobilną strony korporacyjnej dla największego ubezpieczyciela w Polsce. To co wyróżnia ten projekt, to możliwość niezależnego zarządzania treścią na stronie mobilnej.

Naszym głównym zadaniem było stworzenie niezależnej strony od pzu.pl, która pobiera treści z wersji desktopowej i wyświetla je w sposób zgodny z RWD (responsive web design). Dzięki wdrożeniu klienci PZU mogą wygodnie korzystać z serwisu pzu.pl na urządzeniach mobilnych.

Projekt graficzny
Projekt graficzny
Scraper
Scraper
System zarządzania treścią
System zarządzania
treścią
Projekt graficzny
Kolory PZU Mobile
 • Projekt PZU Inwestycje
 • Projekt PZU firma
 • Projekt PZU turystyka
 • Projekt PZU pomoc
 • Projekt PZU życie
 • Projekt PZU zdrowie
 • Projekt PZU Inwestycje w przysżłość

Wspólnie z Biurem Marketingu PZU wypracowaliśmy projekt graficzny dla wersji mobilnej. Finalny wygląd m.pzu.pl został przygotowany zgodnie z wymogami określonymi w identyfikacji wizualnej Klienta. W ramach współpracy zapewniliśmy wsparcie merytoryczne oraz konsulting w kwestiach UX / UI aplikacji.

Scraper

Kopiowaniem treści z pełnej wersji PZU zajmuje się zaprogramowany robot-scraper. Jest to system, który obsługuje szablony stron na PZU.pl i funkcjonuje według określonej przez nas logiki.

Do jego zadań należy:
 • analiza kontentu na pzu.pl
 • śledzenie zmian na pzu.pl
 • pobieranie konentu na pzu.pl

W przypadku robota wyzwaniem było "nauczenie go" kopiowania pełnej wersji strony. Na pzu.pl można zauważyć dużą różnorodność treści. Dotyczy to zarówno samego kontentu, jak i architektury informacji.

Projekt PZU scraper Projekt PZU scraper

Na bazie ustalonych z Klientem zakresów stron, scraper filtruje zdefiniowane adresy i kopiuje je na wersję mobilną. Działanie robota nie dotyczy całej strony pzu.pl, tylko wspomnianych zakresów podstron. W związku z ciągłym rozwojem mobilnej odsłony pzu.pl ilość skopiowanych stron ciągnie rośnie. Na uwagę wskazuje fakt, iż Klient sam może decydować, które podstrony chce odzwierciedlić na urządzeniach mobilnych. Umożliwia mu to spersonalizowany system zarządzania treścią.

>600
zescrapowanych stron do tej pory
>15
obsługiwanych przez scraper szablonów stron
Spersonalizowany system zarządzania treścią

Na wersji mobilnej treścią zarządza się poprzez panel administracyjny stworzony w CSS'owym frameworku Admin LTE, który spersonalizowaliśmy zgodnie z potrzebami i workflow Klienta.

Jednym z najważniejszych wymogów PZU było posiadanie wersji mobilnej, której treści mogłyby być niezależne od kontentu zawartego na pełnej wersji serwisu. Żeby umożliwić Klientowi pełną dowolność w tej kwestii, mobilna wersja strony otrzymała dedykowany panel administracyjny, który pozwala na:

 • dodawanie nowych stron,
 • edycję stron, zarówno od strony wizualnej jak i treści,
 • zarządzanie aktualnościami, ogłoszeniami o pracę, bazę placówek PZU, agentów, placówek medycznych i sieci naprawczej,
 • otrzymywaniem powiadomień o nowym kontencie na pzu.pl, który jeszcze nie jest wyświetlany na wersji mobilnej.
Projekt PZU zarządzanie treścią Projekt PZU zarządzanie treścią

Wykorzystując panel administracyjny, operator mobilnej strony może wprowadzać treści i dokonywać zmian, niezależnie od tego, co wyświetla się na pełnej odsłonie serwisu. Administrator ma pełną kontrolę nad scraperem, tzn. może uruchamiać go na życzenie, zarówno dla całego serwisu, jak i dla pojedynczych stron lub sekcji (np. same produkty, oferty pracy czy oddziały). Dodatkowo, stworzony przez nas scraper automatycznie wykrywa nowe treści na pzu.pl i aktualizuje mobilną odsłonę w określonych przez Klienta cyklach.

8 tygodni
zrealizowaliśmy projekt
15 godziny
zajęło planowanie sprintów
56 godziny
spędziliśmy na daily standupach
72 godziny
poświęciliśmy na rewizję

Wdrożenie przebiegło wzorowo, zgodnie z harmonogramem. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Waszym profesjonalizmem, a także samodzielnością prowadzenia projektu. Serwis działa świetnie

Dzięki również za szybko wprowadzane zmiany już po wdrożeniu.

Rafał Kowalczyk Główny specjalista ds. e-marketingu PZU
Efekt końcowy

Podejmując się projektu mieliśmy w szczególności dotrzymać terminu i realizacji oraz niezawodności mechanizmów dla przyjętych założeń. Najważniejsze było umożliwienie klientom PZU swobodne przeglądanie strony ubezpieczyciela na mniejszych ekranach niż desktop. Cele zrealizowaliśmy: powstała strona mobilna, która dodatkowo jest niezależnym bytem. Może ona prezentować treści 1:1 ze strony dorosłej, jaki i tylko te, które są przeznaczone wyłącznie dla użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych.

Narzędzia
Team Projektowy
Zobacz inne wdrożenia
Napisz do nas Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosztów wdrożenia Twojego projektu? Odezwij się do nas.
W ciągu 48 h
skontaktujemy się z Tobą!
Więcej o nas
Chcesz dowiedzieć się o nas więcej?
Sprawdź jak pracujemy, poznaj naszą
wyjątkową kulturę pracy.
Skontaktuj się z nami
Więcej o nas
Chcesz dowiedzieć się o nas więcej?
Sprawdź jak pracujemy, poznaj naszą
wyjątkową kulturę pracy.
PL EN
Zapytaj o ofertę