StartMeUp

Moduł StartMeUp w ramach istniejącej aplikacji - Banku Pomysłów BZW BK.

O projekcie

Pomagamy wspierać innowacje, dlatego razem z naszym klientem - Bankiem Zachodnim WBK - stworzyliśmy możliwość nawiązania współpracy pomiędzy startupami (polskimi i zagranicznymi) a BZ WBK. Efektem tych działań było stworzenie modułu StartMeUp w ramach istniejącej już aplikacji, czyli Banku Pomysłów.

Zadania

Nasz klient potrzebował łatwego sposobu, dzięki któremu startupy mogłyby nawiązywać kontakt z Bankiem oraz informować o swojej działalności. Ponieważ BZ WBK bardzo zależy na wspieraniu innowacyjnych rozwiązań, idealnym miejscem okazał się być Bank Pomysłów, w którym klienci BZ WBK przedstawiają swoje pomysły i potrzeby.

Projekt graficzny StartMeUp został przygotowany przez agencję interaktywną współpracującą z klientem.

Wyzwania

  • Moduł StartMeUp funkcjonuje w ramach Banku Pomysłów, wykorzystując zaprojektowane już w nim mechanizmy, m.in. rejestracji użytkowników, ale jednocześnie stanowi osobny byt - dedykowany stricte startupom.
  • Specjalnie dla startupów został przygotowany mechanizm organizacji wyzwań, do których mogą się zgłaszać i oferować swoje rozwiązania. Każdy startup, który chce nawiązać współpracę z BZ WBK bierze udział w krótkiej ankiecie. Za jej pomocą Bank gromadzi najważniejsze informacje o konkretnym startupie, a następnie są one agregowane po stronie panelu administracyjnego modułu. Kluczową kwestią dla klienta była możliwość filtrowania informacji o startupach i wygodnego zarządzania nimi.
  •  Ponieważ w Polsce rynek startupów dopiero się rozwija, bardzo ważne było przygotowanie wersji anglojęzycznej dla modułu StartMeUp. Jednym z wymagań klienta było przygotowanie mechanizmu tłumaczeń, któy obsługiwałby tylko nową sekcję. Dzięki wykorzystaniu gema Globalize w każdej chwili cały Bank Pomysłów może zostać wzbogacony o nową wersję językową.
Efekt końcowy

StartMeUp zostało oddane w ręce startupów po sześciu tygodniach wdrażania i współpracy zdalnej z klientem. Jego premiera miała miejsce w trakcie jednej z edycji Wolves Summit (październik 2016 r.).

Nad projektem pracowali

Maciek

Szymon