MniamMniam.pl

Wdrożenie szablonu RWD dla portalu i sklepu internetowego

O projekcie

MniamMniam.pl to jeden z najpopularniejszych niezależnych serwisów kulinarnych, działający w internecie od 14 lat. W ramach współpracy mieliśmy przyjemność stworzyć oraz wdrożyć, odpowiadającą współczesnym trendom, nową szatę graficzną opartą na Responsive Web Designie.

Zadanie

Naszym zadaniem było dostosowanie istniejącej struktury informacji do potrzeb RWD, przy jednoczesnym odświeżeniu wizerunku serwisu. Czytelnikami MniamMniam.pl są głównie kobiety (około 84% wszystkich odwiedzin), a nowa szata graficzna miała uwzględnić te statystyki.

Realizując projekt nie mogliśmy zapomnieć, że MniamMniam.pl to także sklep internetowy, działający w strkturze portalu. Naszym zadaniem było stworzenie nowego designu w taki sposób, aby sprawdził się zarówno dla serwisu kulinarnego, jak i sklepu.

Wyzwania

Responsive Web Design

Jednym z najważniejszych wymagań klienta było stworzenie serwisu w taki sposób, aby dostosowywał się do rozdzielczości każdego rodzaju ekranu: desktop, tablet, urządzenia mobilne. W tym celu wykorzystaliśmy technologię RWD (Responsive Web Design), która pozwala uzyskać zamierzony efekt, jednocześnie zachowując na wszystkich urządzeniach tą samą architekturę informacji. 


Projekt graficzny

Główne założenia, którymi kierowaliśmy się podczas tworzenia layoutu to przyjazny interfejs oparty na jasnych, ciepłych i pastelowych kolorach. dużą rolę w nowych widokach odgrywają zdjęcia potraw oraz ikonografika dostosowana do kulinarnego charakteru serwisu. MniamMniam.pl to także silna społeczność skupiona wokół portalu. Zadbaliśmy, aby miało to odzwierciedlenie także na stronie, poprzez ikony social mediów czy dedykowaną sekcję "Przepisy użytkowników".

Sklep internetowy w ramach portalu

W ramach serwisu kulinarnego MniamMniam.pl działa sklep internetowy. Naszym zadaniem było ujednolicenie elementów graficznych w taki sposób, aby wchodząc na sklep, użytkownik miał odczucie, iż porusza się w ramach jednego, spójnego serwisu. Odnośnik do sklepu MniamMniam jest widoczny zarówno z poziomu głównego menu - jako osobna zakładka, jak i pojedynczych elementów (np. dedykowanych produktów) widocznych bezpośrednio pod przepisami.

Dedykowane oprogramowanie

W ramach wdrożenia nowego layoutu, dostosowaliśmy architekturę informacji do wymogów klienta. Poprawiona została struktura bazy danych, przez co wzrosła wydajność serwisu. Dodatkowo, stworzyliśmy system do wysyłania mailingu oraz newslettera. To na co należy zwrócić uwagę, to fakt że serwis działa na oprogramowaniu, które jest rozwijane i poddawane procesowi refaktoringu od kilkunastu lat. Nigdy nie miało miejsca przejście na nowsze oprogramowanie.

Są sprawni, szybcy, dokładni. Ale to , co najważniejsze - świetnie rozumieją potrzeby zleceniodawcy - słuchają z pełnym zrozumieniem, a nie tylko słyszą.

Są otwarci na nowe rozwiązanie, często podpowiadają optymalne rozwiązania. Są dyspozycyjni. Błyskawicznie reagują w krytycznych sytuacjach (które jednak rzadko się zdarzają, bo jakość ich pracy jest wysoka). Dbają o szczegóły. Mają własne zdanie, ale jak trzeba, zdanie Klienta jest najwazniejsze.

Cechuje ich wysoki poziom kultury. Mają poczucie humoru. Programują MniamMniam.pl i AleDobre.pl To już samo wystarczy za rekomendację. Lubię ich i polecam, bo są po prostu świetnymi fachowcami w swojej dziedzinie.

GRZEGORZ OSTROWSKI 
Właściciel MniamMniam.pl

"

Efekt końcowy

Po kilku miesiącach intensywnej współpracy z MniamMniam.pl, serwis internetowy uzyskał odmieniony wygląd, dostosowany do najnowszych trendów oraz wymagań głównej grupy docelowej. Pełna responsywność zapewnia komfort przeglądania serwisu na dowolnym ekranie, a dostosowanie sklepu pod względem wizualnym powoduje, że jest on integralną częścią całego portalu.

Naszą pracę doceniono na gali konkursu e-Commerce Polska Awards 2015, gdzie MniamMniam.pl uzyskał wyróżnienie w kategorii "Design roku".

Nad projektem pracowali

Krzysiek

Madzia

Sebastian

Szymon